O nás

Náš ateliér se zabývá projekty soukromých, firemních a veřejných zahrad či parků. Působíme především na divokém severu Čech, ale navštěvujeme i širší okolí. A ačkoliv většinou sedíme u pc, tak pracujeme na vašich zahradách, nikoliv na našich stránkách, proto tu najdete jen základní informace.

Určitě Vám ale musíme říci jedno: Neděláme sterilní, umělé, ani neosobní zahrady. Pokud tedy hledáte někoho, kdo vám navrhne tújový plot, bohužel asi nebudeme ti praví. Pokud však hledáte někoho, kdo zahrady dělá srdcem, nad jejich fungováním v souladu s majiteli přemýšlí a razí názor, že ve vaší zahradě byste si neměli nic nalhávat, jsme ti praví a budeme rádi, když nás oslovíte!

 

A jaký je náš styl?

Preferujeme stylovou jednotu prvků, ať je to moderní či rustikální; jen ať nám nevznikne cirkus.

Milujeme přírodní materiály; nelíbí se nám imitace. Dřevo je dřevo, beton je beton a dřevem ho nikdy neuděláte, tak nač se obelhávat. 

V soukromých zahradách doporučujeme vhodný poměr stavební a vegetační složky. Zahradu jste si koneckonců nekoupili proto, abyste si ji vybetonovali, že?

Soukromá zahrada má podle nás zapadnout do okolí a nemá na ostatní řvát „já na to mám“ či „potřebuji, abyste si mě všimli“! Zahrada vás má především uklidňovat a vám i vašemu okolí nenásilně nabízet libé, jemné a něžné požitky.

#projektyzahrad #projektyzahradteplice #teplice #ustinadlabem #decin #most #zahrada #zahradniarchitektura #zahradnidesign #zahradajelaska

 

 

Realizace zahrad Teplice, Ústí nad Labem, Praha, Krupka, Dubí, Osek, Děčín, Most, Hrob

Projektování zahrad Teplice, Ústí nad Labem, Praha, Krupka, Dubí, Osek, Děčín, Most, Hrob

Petra

„Když jedno moje dítě ve čtyřech letech řeklo „Bzíza belokolá, Betula alba“, došlo mi, že se mnou asi něco není v pořádku, když ho tohle učím… diagnóza jasná – „nature-lover“! A táhne se to se mnou už pěkně dlouho! Někteří lidé kolem mě si často stěžují, že jsem perfekcionistka. Jiní se zase ptají, kde pořád beru tu energii. A už jsem dokonce i slyšela, že jsem svou prací posedlá a jednou se z toho zblázním… Zatím se tak ještě úplně nestalo, i když drobný náběh tu je 🙂

Díky všem těmhle „diagnózám“ můžete mít jistotu, že do navrhování Vaší zahrady dám maximum, a pokud se do plánování zapojíte i vy, jsem si jistá, že vznikne něco jedinečného a báječného.

Mým nejoblíbenějším typem zahrad jsou „přírodní“, ale „jaký pán, takový pes“ a dle mě by i vaše zahrada měla odpovídat vašemu naturelu. Každou zahradu tedy vždy projektuji na míru – stejně jako vy, ani vaše zahrada nebude jako druhá…

V současné době externě, avšak velmi úzce, spolupracuji se skvělým teamem Zeleného kola s.r.o., pro který projektuji zahrady a on většinu z nich přivádí do života.“

Tomáš

„Celý svůj život mám spojený se zahradou a přírodou. V době mého dospívání jsem pozoroval, jak můj tatínek pečuje o své oblíbené tropické rostliny a epifyty ve skleníku, který si udělal přímo v našem obývacím pokoji. Také si pamatuji na téměř každodenní docházení na vzdálenou zahradu v zahrádkářské kolonii, kdy jsem s bratrem v létě chodil zalévat rajčata a papriky a na podzim rýt malá políčka a zapravovat kompost a hnůj. Během středoškolských studií jsem každý den do školy chodil teplickým zámeckým parkem a obdivoval stoleté majestátní stromy, které zajisté viděl i Beethoven s Goethem.

Během mých vysokoškolských studií jsem se stihl podívat i na jeden krásný rok k protinožcům. Tam jsem mohl obdivovat krásy subtropických zahrad a tropických pralesů s jejich faunou. I tam mě toto poznání inspirovalo k dalšímu vnímaní krásy přírody.

Mou zálibou a vášní se stala má vlastní, přirozená venkovská zahrada, kde si každé ráno s hrnkem kávy povídám s rostlinami.  A možná i toto byl impuls, že v zahradě jsem teprve začal vnímat svět krásným…rostliny mi to řekly😊.“